Recenzje

Z przyjemnością zamieszczamy fragmenty recenzji naszej gry. Przypominamy również, że mamy rekomendacje:

partnerzy

 

Anna i Hubert Klekowicz, rodzice pięciorga dzieci w wieku 4-18 lat:

Jest to ciekawa gra przygodowa z kilkoma nieszablonowymi rozwiązaniami. Wydaje się, że dzięki dużej ilości kart „spotkań” i kart „wydarzeń” oraz stworzeniu wielu możliwości dokonywania wyborów, „Królestwo” nieprędko znudzi się graczom. Każdy uczestnik rozgrywki ma możliwość wybrania różnych strategii i dróg do ukończenia gry.

Fabuła gry jest atrakcyjna zarówno dla młodszych jak i dla starszych dzieci. W naszym przypadku po jednej z rozgrywek dzieci zostały tak bardzo zainspirowane opowieścią o przygodach kolorowych królów i kolekcjonowaniem kart zbroi zawartych w grze, że rozgrywka przerodziła się w spontaniczną zabawę naszych dzieci w rycerzy.
listwa

 

Agnieszka i Artur Sejda, właściciele sklepu z grami planszowymi, http://bractwo-kupieckie.pl/:

(…) Co do mechaniki, w oczy rzucają się takie podstawowe jej zalety:
– Gra ma niespotykany dotąd w innych pozycjach „prolog” w postaci zgrabnie i mądrze napisanego opowiadania wprowadzającego nas w temat i przebieg gry.
– Instrukcja jest napisana jasno i przejrzyście.
– Oparta na znanym mechanizmie przemieszczania się pionkiem po mapie, wzbogaconym jednak w wiele możliwości dokonywania wyborów.
– Dzięki napotykanym polom „spotkania” i „wydarzenia” dzieci mają możliwość dokonywania wyborów
i ponoszenia ich konsekwencji oraz rozpoznawania ich motywów.

– Gra trzyma w napięciu, wzbudza wiele pozytywnych emocji, szczególnie u dzieci.

Myślimy, że gra ta może być miłym sposobem na spędzenie czasu z rodziną i pretekstem do wielu rodzinnych rozmów na temat wyborów między dobrem a złem, dzielenia się z potrzebującymi, itp.
listwa

 

dr Barbara Misiuro, biblistka:

„Królestwo” to gra strategiczno-przygodowa. Jej kontekst religijny ukazuje się dopiero w trakcie gry. Jest to niewątpliwa jej zaleta. Dzięki temu zabiegowi zbuntowany młody człowiek nie odrzuci gry na początku, co stwarza szanse na przyswojenie przez niego proponowanych w grze wartości. (…) Fabuła gry, jak i poszczególne elementy, zawierające odniesienia biblijne w przystępny sposób prostują te skrzywienia w spojrzeniu na relację do Boga. „Królestwo” potrafi zainteresować tak dzieci, jak i młodzież, nawet tą sceptycznie nastawioną do spraw wiary.

 

listwa

 

Katarzyna Owczarek, teolog, katecheta:

W trakcie gry można było dowiedzieć się o konsekwencjach podejmowania danej drogi. Uważam, że temat gry, karty oraz gadżety są bardzo pomysłowe. Polecam grę całej rodzinie; katechecie, który spotyka się z małą grupą… Gra bowiem daje możliwość rozmowy o wierze oraz dylematach życiowych.

2 myśli w temacie “Recenzje

  1. Kupiłam i nie żałuję. Gra płynie wartko, nie jest nudna (nawet dla mojego męża, który za planszówkami nie przepada), gracz na każdym kroku podejmuje własne wybory. Jeszcze na drugi dzień rozmawialiśmy z dziećmi o różnych strategiach dotarcia do zamku.
    I zrobiliśmy coś jeszcze – skserowaliśmy karty dobrych i złych uczynków i każdego dnia możemy je zdobywać w życiu codziennym wg kryteriów opisanych na kartach. Karta Miłości niweluje wszystkie brzydkie uczynki! Na koniec tygodnia robimy podsumowanie i jasno widać jak się staraliśmy. Polecam!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s